Yatırım Fonuna Yatırım Yapmanın Avantajları

 • Kolaylaştırılmış Yatırım
  Düşük Maliyetli Çeşitlilik
  Esneklik
  Düşük Risk
 • Yatırım fonlarınız, portföy yöneticileri tarafından dengeli risk alarak yüksek ve istikrarlı getiri hedefiyle yönetilsin.
  Büyük yatırımlara ortak olma şansı yakalayın ve büyük yatırımcıyla aynı avantajlardan yararlanın.
  Birikimlerinizi getirisi ile birlikte istediğiniz zaman ve hızlı bir şekilde nakde dönüştürün.
  Yatırım fonları, çeşitli yatırım araçlarından oluştuğu için tek bir yatırım aracının yaratacağı riskten korunmuş olun.

Yatırım Fonları

Ata Portföy 1. Hisse Fon (AYA)

Bu Fon’umuz, tamamıyle Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerine yatırım yapar. Temel analize göre hisse seçen ve orta/uzun vadeli Al-Tut yaklaşımı ile yönetilen Fon hisse riskini “hedge” etmez. Getiri kıstası BIST-100 Getiri Endeksi olan Fon’a miktar alt sınırı olmadan Türkiye’deki her banka ve aracı kurum üzerinden yatırım yapmak mümkündür. Hisse yoğun olan Fon’dan elde edilen kazançlar vergiden muaftır.

Fon Yöneticisi: Mehmet Gerz

Ata Portföy 2. Hisse Fon (AAV)

Bu Fon’umuz, tamamıyle Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerine yatırım yapar. Temel analize göre hisse seçen ve orta/uzun vadeli Al-Tut yaklaşımı ile yönetilen Fon hisse riskini “hedge” etmez. Getiri kıstası BIST-100 Getiri Endeksi olan Fon’a 100.000 TL üstü miktarlar ile Türkiye’deki her banka ve aracı kurum üzerinden yatırım yapmak mümkündür. Hisse yoğun olan Fon’dan elde edilen kazançlar vergiden muaftır.

Fon Yöneticisi: Mehmet Gerz

Ata Portföy Analiz Hisse Fon (TLZ)

Borsa İstanbul’daki büyük ve likit hisse senetlerine yapay zekaya dayalı bir algoritma ile yatırım yapan bu Fon’umuz, Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte kurulup yönetilmektedir. Hisse yoğun olan Fon’dan elde edilen kazançlar vergiden muaftır.

Fon Yöneticileri: Mehmet Gerz (Algoritma BU TTO Finrix)

Ata Portföy 4. Serbest (Döviz Bazlı Eurobond) Fonu (ANZ, ANZX)

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve büyük Türk banka ve şirketlerinin Dolar bazlı Eurobond tahvillerine yatırım yapan Fon’umuz, hem Dolar hem de TL bazında satın alınabilir. Dolar bazında satın alanlar açısından tek vergi Dolar bazında elde edecekleri kazancın %10’u kadar stopaj vergisi olacaktır. Bu açıdan Dolar mevduata göre önemli bir vergi avantajı sunan fonun yüksek Dolar getirisine karşın fiyat riski bulunmaktadır. Serbest fon formatında olan bu Fon’umuza sadece nitelikli yatırımcılar Ata Yatırım’da hesap açarak yatırım yapabilmektedir.

Fon Yöneticileri: Mehmet Gerz & Suna Tanrıverdi Fidan

Ata Portföy Çoklu Varlık Değişken Fonu (AAK)

Yıllık TL mevduat faizine göre %3 ve daha fazla getiri hedefleyen Fon’umuz, hisse senedi-faiz-döviz ve altına birlikte yatırım yapar ve ayrıca hisse senedi riskinin bir kısmını vadeli işlemler ile “hedge” eder. Fon’dan elde edilen kazançlar %10 stopaja tabidir.

Fon Yöneticileri: Mehmet Gerz & Suna Tanrıverdi Fidan

Ata Portföy 1. Değişken Fonu (AED)

Yıllık TL mevduat faizine göre %5 ve daha fazla getiri hedefleyen Fon’umuz, hisse senedi-faiz-döviz ve altına birlikte dengeli yatırım yapar ve ayrıca hisse senedi riskinin bir kısmını vadeli işlemler ile “hedge” eder. Fon’dan elde edilen kazançlar %10 stopaja tabidir.

Fon Yöneticileri: Mehmet Gerz & Suna Tanrıverdi Fidan

Ata Portföy Fon Sepeti Fonu (AAS)

Hisse senedi riskini en az %80 oranında “hedge” eden bu Fon’umuz hisse riskini beşte bire düşürmektedir. Fon’un amacı, hisse senedi piyasasında doğru hisse tercihleri yaparak, vadeli işlemir koruma strateji ile istikrarlı bir getiri sağlamaktır. Nitelikli yatırımcılara yönelik olan Fon’dan elde edilen kazançlar %10 stopaja tabiidir.

Fon Yöneticileri: Mehmet Gerz & Suna Tanrıverdi Fidan

Ata Portföy Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu (AUT)

Fon ağırlıklı olarak kısa vadeli kamu borçlanma araçlarına ve sınırlı olarak kısa vadeli özel sektör bonolarına yatırım yapmaktadır. Fonun amacı riski düşük düzenli faiz getiri elde etmektir. Aynı gün nakde çevrilebilen Fon’un kazançları %10 stopaja tabiidir.

Fon Yöneticisi: Suna Tanrıverdi Fidan

Ata Portföy Para Piyasası Fon (AAL)

Fon, portföyünde ağırlıklı olarak ters repo ve kamu/özel kısa vadeli borçlanma araçlarına yatırım yaparak riski çok düşük, düzenli faiz geliri sağlamayı hedefler. Aynı gün nakde çevrilebilen Fon’un kazançları %10 stopaja tabiidir.

Fon Yöneticisi: Suna Tanrıverdi Fidan

Ata Portföy 3. Serbest Fon (DGH)

Ata Portföy 3. Serbest Fon ağırlıklı olarak kısa vadeli ters repo ve Borsa Para Piyasası para satışları ile sabit getiri sağlarken; riski düşük özel sektör tahvil ve bonoları ile mevduat üzeri getiri hedefler. Nitelikli yatırımcılara yönelik olan Fon’dan elde edilen kazançlar %10 stopaja tabiidir.

Fon Yöneticisi: Suna Tanrıverdi Fidan

Risk ve Getiri Bazında Fonlara Bakış

Para ve sermaye piyasalarına yeterince zaman ayıramayan ve yatırımlarının yönetimini piyasa profesyonellerine bırakmak isteyen yatırımcılar için, yatırım fonları ideal yatırım aracıdır.